Новини » Суспільство

Стоматолог попередила про небезпеку відбілювання зубів

Відбілювання зубів досі досить дорога процедура, але в останні роки вона стала більш доступною – майже в кожній стоматології з’явилися спеціальні апарати для виконання цієї процедури. Часто в гонитві за білосніжною посмішкою люди не замислюються про те, якої шкоди таке агресивна дія на емаль може нести для зуба.

Про це повідомляє healthystyle.info.

«Звичайно, є різні методики відбілювання і всі вони по різному впливають на зуби, – розповіла стоматолог однієї з запорізьких клінік Анна Олегова. – Наприклад, хімічний спосіб – це вплив атомарного кисню на емаль. Ясна в цей час обробляються спеціальним захисним гелем. Процедура агресивна і якщо речовина потрапить на ясна, то можна отримати серйозний опік. Є лазерний метод – більш щадний і ефективний, тому що лазер впливає окремо на кожен зуб».

«Результат такого відбілювання вражаючий, вдається позбутися навіть від дійсно темних плям. Ультразвуковий метод – найбільш м’який – нагрівання зубної емалі і тканин в цьому випадку мінімальне. Ще є фотовибілювання – це відносно новий метод. Для нього використовується гель перекису водню, який активується галогеновим світлом ламп. Під впливом світла з гелю виділяється кисень, що розщеплює темний пігмент.

Варіантів відбілювання багато, але не дивлячись на останні досягнення – будь-який з них негативно впливає на зубну емаль. Варто враховувати, що відбілювання протипоказане людям з чутливою емаллю, захворюваннями ясен. Якщо у людини стоять металеві коронки, то відбілювати зуби потрібно тільки після консультації з лікарем», – підкреслює лікар.

Як зізналася Олегова, стоматологи рідко визнають той факт, що після регулярного відбілювання зуби стають слабшими, їх емаль стоншується. Перша ознака цього – підвищена чутливість під час прийому їжі або чищення зубів, або ж кровоточивість ясен. В такому випадку зуби потрібно зміцнювати спеціальними пастами і звернутися за консультацією до лікаря, а від чергового сеансу краще відмовитися. Недбале ставлення може повільно руйнувати зуби.


Реклама

Турбує зубний біль? Не варто терпіти, а звернутися за допомогою до фахівців. На сайті https://www.lumident.kiev.ua/ua вашій увазі представлені послуги від стоматологічної клініки Люми-ДЕНТ.